ThetaHealing®


1511017_1606643246258621_6634811912356119270_n

ThetaHealing®  Nedir?

Ulaşılması zor olan, o gizemli ve muhteşem Theta bilincine, derin bir rahatlama sonrasında kolayca geçebiliriz. Bu noktada beyin aktivitesi uyku sırasındaki yavaşlığında çalışır. Theta, nörolojik aktivitenin merkezinde önemli değişiklerin meydana gelebileceği bir beyin frekansıdır. Theta frekansında oluşan yüksek algı, unutulmuş geçmişin hatıralarıyla birlikte, pek çok vizyon ve ilhama kucak açar. Theta bizi derin meditatif bilince açar. Süzülen ve sürekli genişleyen bir bilinci deneyimlediğimiz gibi, fiziki bedenimizin sınırları dışına da çıkabiliriz. Theta frekansı bilincimizin eşik noktasında yatar. Daha çok, en derin meditasyonlarda deneyimlediğimiz bir haldir.

Davranışlarımızın düzenlenip, yeniden programlanmasına yol açan bir etki gösterir, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı gibi önemli alanlarda yardım sağlar. Hızlı öğrenme, davranışları yeniden programlama, rüyaları hatırlama ve bireysel değişim dönüşüm için kullanılabilir. Theta dalgaları 4-7 Hz arasında değişir ve olağandışı deneyimlerin zeminini sağlar. Uykuya dalmadan hemen önce ve uyandıktan hemen sonraki ‘geçiş’ bilincimize özdeş olduğundan, ‘alacakaranlık’ olarak da tanımlanabilir.

Theta, uyanık gördüğümüz bir rüya gibidir, gözümüzün önüne pek çok vizyon ve imge gelir; olağan bilinç hallerinin çok ötesinde bilgiyle temas edebileceğimiz bir açıklık içinde oluruz. Tam da bu yüzden Theta, yaratıcılığımızı, öğrenme kabiliyetimizi, önsezilerimizi ve bilinç dışı algımızı yükselten, stresi büyük ölçüde azaltan bir özelliğe sahiptir. ThetaHealing, bireylerin ruhsal kanallarını açarak, beyin hücrelerini canlandıran, zihinsel bir tekniktir. Beynin teta frekansına geçmesiyle oluşan enerji alanında bir kişi kendi irade ve imajinasyonunu kullanarak bu frekansı istediği şekilde yönlendirebilir. Teta çalışmasıyla derin mental blokajlar, travmatik deneyimler ve negatif davranış kalıpları tamamen yok edilebilir.Beden ve ruh bütünlüğünün oluşturulması ve zihnin saklı kalmış güçlerinin ortaya çıkartılması açısından da oldukça etkilidir. Yüksek bilincimizle temas ettiğimiz bu süreç, aynı zamanda algımızın açılmasına, bilincimizin netleşmesine yol açar. İçsel dünyamızın ihtiyaçlarının, dış dünyada karşılık bulduğu Theta süreci hayatınızı istediğiniz şekilde tasarlayabileceğiniz, kreatif bir yolculuktur. Kendinizi ThetaHealing ile şifalandırın ! Bu alanda daha önce bir bilginiz olmaksızın, ThetaHealing tekniklerini kolayca öğrenebilirsiniz. Kendiniz ve başkaları üzerinde uygulayabilirsiniz.

Bu sistematik aracı gündelik hayatınıza dair ederek, hayatınızı yeniden programlayıp, istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Vizyonunuzla bir olun ! “Çekim Yasası”na göre, dış dünyamız, en derindeki duygu ve inançlarımızın bir yansımasıdır. Başka insanların bizi yaralaması, aslında kendimizi kabul etmemizden kaynaklanır. Eğer yaşantımızda yeterince bolluk yoksa bu, kendimize gereken değeri vermememizden veya bir güven sorunu yaşadığımızdan ileri gelir. Çocukluğumuzda oluşan duygusal ve zihinsel kalıpların hücre seviyesine inmiş olduğundan kaynaklanır. Bu durum bizlere, anne-babalarımız ve atalarımızdan geçer. Çevrenin oluşturduğu duygusal ve kültürel yargılarla kısıtlanırız: Çoğunluğun inandığı değerler bize ait olmayan, illüzyon gerçekliği oluşturur; kendimizi değiştirdiğimizde, içinde bulunduğumuz durum ve haller otomatikman değişir; yepyeni bir realite ve bireysel dönüşüme ulaşırız. Geçmişin, anne-babalarımızın, toplumun koşullandırmaları hala hücre bilincimizdeyken bu dönüşüm nasıl gerçekleşir? Deneyimlerimiz bize, sadece pozitif düşünce ve iyi niyetin bu dönüşüm için yeterli olmadığını göstermiştir. Hayatımıza çok değerli katkıları olan bu iki değer, bizi tek başına mutluluğa götürmez. Bunun nedeni, hücre seviyesindeki koşullandırılmış bilginin bilinçaltımızı sabote etmesidir. ThetaHealing dönüşüm için bir ‘hızlandırıcı’ gibi çalışır. Theta frekansına başlangıç seviyedeki teknikl kolayca ulaşabiliriz. Bu noktadan sonra, en derin korku ve dirençlerimizle yüzleştiğimiz, sezgilerimizin bizi yönlendirdiği özel bir sürece gireriz. Theta frekansı bizlere, üst bilincimizle temasımızı sağlayan yükseltici bir ayna tutar. Hayat enerjimiz özgürce dolaşmak üzere yaratılmıştır ve bu seviyede eski kalıplarımızı rahatlıkla çözebiliriz.

Dirençlerimizi rahatlıkla kırıp, gerçek varlığımızla bağlantıda olduğumuz bir hakikat anlayışına geçebiliriz. Hücresel boyuttaki, duygu nöronlarımıza ait tüm ağları tekrardan organize edebiliriz. Vizyonlarımızla ayna dalga boyuna geçtiğimizde, huzur içinde var olabiliriz.